Az épületet a Vajda család építette a 18.században. Vajda Ádám egyetlen gyermeke Antónia, a Széll család fiával kötött házassága révén a kúria a Széll család tulajdona lett. A Széll család 1639-ben új címerlevelet kapott, így nemességét megerősítette.
A bucsui kúriát Széll János-Kristóf alakíttatta át és bővítette ki a 19. század elején. A kúriát legidősebb fia Széll Imre örökölte, aki 1836-45 között Vas vármegye főjegyzője volt. A kúriát Széll Ödön-Imre az I.világháború végén eladta Techet Bódog burgenlandi malomtulajdonosnak, 1935-ben bekövetkezett halálát követően, unokája Sonnenvend Gyula örökölte. A család az államosításig (1952) a kúria tulajdonosa volt.
Az államosítást követően lakásokat alakítottak ki a kúriában, majd a határőrség kapta meg az épületet, a határok megnyitását követően a határőrség megszűntével a kúria üresen maradt.
A fél hektáros birtokon többek között megtalálható az úrilak főépülete 1047m2 területen, alatta pincével, irodaépület, raktárak, tárolók.
Továbbá hozzá tartozik a:
375/2 hrsz. számon található 9035 nm "gyep" megnevezésű terület, és a
375/6 hrsz-en található, 2267 nm-es "anyagbánya" megnevezésű terület is.
Így összesen: 15.773 nm -ről beszélünk. A telken található egy hangulatos tavacska, és egy erdőrész is, plusz: raktárak, falazott árnyékszék, sertésólak, kutyaólak, szeméttároló.
A kúria nem műemlék védett, és jelenleg eladó. Megéri jó ingatlanost választani, ugyanis megtaláltuk 75, illetve 35 millióért is.