Aki figyeli a híreket, a napokban sokat hallhatott erről a kastélyról. A 2007 óta üresen álló, műemlék kastély 29 millió forintért került a Tiborcz Istvánhoz köthető cégcsoport tulajdonába, így ez már a 4. kastély, amit a cégcsoport felvásárolt. A kastély előtt közvetlenül egy focipálya található, így az is lehet (ez csak a privát véleményünk), hogy karácsonyi ajándék lesz a kastély. Akárhogyis, csak reméljük, hogy a felújítás is olyan gyorsan fog menni, amilyen gyorsasággal a cégcsoport vásárolja fel a műemlékeket.
Jelenleg egy büntetőper is folyik azzal kapcsolatosan, hogy ki a felelős a 2007 óta zajló fosztogatásért, mely során az összes fém eltűnt a kastélyból, mint például az ereszcsatornák, öntöttvas fűtőtestek, illetve a több száz méter hosszú vaskerítés.
A Hochburg Lamberg-kastély egy XIX. században épült klasszicista kastély Bodajkon. Bodajk a 17. században a Csókakői-uradalom része volt, melyre a század végén Haas-Hochburg János kapott királyi adományt. Ezt követően épült fel itt a család korábbi udvarháza, melynek falait a jelenlegi kastély építésekor felhasználtak.
Fiú örökös híján a birtokot leány ágon osztották fel a rokon családok között. Bodajkot négy generáción keresztül örökölték leány leszármazottak, csökkenő birtokhányadokkal. Az örökösök férjeik nevén szerepeltek, így alakult ki egy változatos 'birtoklási névsor', melyet általában a kastélyhoz csatolnak. 19. század elején a birtok 2/14 része (kb. 650 hold) báró Miske Józsefné gróf Bethlen Jozefin (1784-1869) tulajdona lett. Férjével, aki Erdély kormányzója és birodalmi miniszter volt, bérbe vették a többi tulajdonrészt és intenzív gazdálkodásba kezdtek.
A korábbi udvarház nem biztosított megfelelő lakhatást a családnak, ezért az 1837-1839 közötti években építtették meg a jelenlegi kastélyt. Tervezőjéről,kivitelezőjéről eddig hiteles adat nem került elő. Zádor Anna a magyar klasszicista építészetről írt könyvében, stíluskritikai alapon, Hild Józsefet nevezi meg mesterként.
Az építtetők fia, báró Miske Imre halálát követően, 1893-ban, a mintegy 4400 holdat kitevő birtokot és kastélyt Grünfeld Jakab vette meg, melyen családja az 1940-es évekig gazdálkodott. A háború során megrongálódott épületet 1964-ben újították fel, majd az 1990-es évek elejéig turista szállóként működött.
2007-ben az önkormányzat eladta, azóta üresen állt.
A közepes méretű kastély klasszicista építészetünk egyik jeles alkotása. 'E' alakban, két előrenyúló rövid oldalszárny között, tömör faragott kőpilléres kocsialáhajtó tetején áll, a négy ion fejezetes oszloppal alátámasztott portikusz. A főhomlokzat arányai-, harmóniája-, valamint a faragott kőelemek kivitelezése tökéletes. A síkban tartott kerti homlokzat vízszintes párkányai között, aközéprizalit pillérei, valamint a vállpárkányokra illesztett íves ablakszemöldökök, a jellegzetes 'hildi' formakincshez tartoznak. Az emeleti erkélyt tartó faragott kő konzolpárok is igényesen faragottak, szépek. Belseje egy szobasoros, udvari oldalán oldalfolyosós elrendezésű.